TRADYCJE

Kultywujemy tradycje kawaleryjskie w barwach 19 Pułku Ułanów Wołyńskich. Pułk wywodzi się z Jazdy Ochotniczej mjr Feliksa Jaworskiego, formacja ta w okresie odrodzenia Naszej Ojczyzny bohatersko walczyła o wschodnie granice. Jaworczycy zasłynęli ze zwycięskiej walki stoczonej z bolszewikami 19.08.1920 w rejonie Skrzeszewa i Frankopola. Data tej bitwy stała się dniem święta pułkowego.

Pułk we wrześniu 1939r brał udział w ważnych i ciężkich bitwach pod Mokrą, pod Wolą Cyrusową, Mińskiem Mazowieckim. Walczył do końca kampanii pod Krasnobrodem i Hutą Różniecką, za swoje zasługi został odznaczony orderem Virtuti Militari.

Jako stowarzyszenie bierzemy czynny udział w rekonstrukcjach historycznych, rajdach pamięci, spotkaniach, prelekcjach, wystawach, zawodach kawaleryjskich regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

Galeria kultywowania tradycji

Galeria z zawodów

POKAZY

Oprócz kultywowania tradycji kawaleryjskich okresu międzywojennego, zajmujemy się także organizowaniem pokazów.

W trakcie tych wydarzeń występujemy w mundurach historycznych, nasze konie osiodłane są w rząd koński zgodnie z regulaminem tamtych czasów. Opowiadamy o koniach i kawalerii – krótka, tematyczna, ciekawa, żywa lekcja historii.

Nasze pokazy polegają na zaprezentowaniu Państwu wysokiego poziomu wyszkolenia naszych koni, jeźdźców, a także więzi jaka łączy konia z jeźdźcem. 

Podczas naszych pokazów zobaczycie:

konkurencje sprawnościowe (władanie białą bronią), skoki przez nietypowe przeszkody i wiele innych. Podczas wieczornych pokazów adrenalinę gwarnatują zabawy z ogniem.

 

 

 

Galeria pokazów kawaleryjskich

Galeria pokazów średniowiecznych

Jeśli chciałbyś aby nasz pokaz urozmaicił Twoje wydarzenie... 

Skontaktuj się z nami !!!

biuro@obiegly.pl        tel.600-064-525